Hakkımızda

Macahel Köy Evi 2015 yılında Macahel Kayalar Köyünde kurulmuş ve hizmete açılmıştır. Binamızın yapımında yöresel özgü mimari dikkate alınmıştır. Tesisimiz tamamen Ahşap Kestane ağacı ile işlenmiştir.

Türkiye’nin ilk ve Tek Biyosfer Rezerv Alanı Macahel bölgesidir.  işletmemizde tatil amaçlı seyahat eden konuklara, Karadeniz’in ve Kafkasya’nın eşsiz doğal ve tarihi güzelliklerini keşfe çıkan doğa ve kültür severlere doğada yoga kampı , avcılık, trekking, hiking doğa sporlarıyla ilgilenen yüksek adrenalin bağımlılarına, kısacası geniş bir yelpazeye hizmet amaçlı kurulmuş, çağdaş ve otantik şekilde dizayn edilmiş her türlü konfor ve ihtiyaç düşünülerek yapılandırılmış 10 oda ve  bir oturma salonu ile muhteşem Macahel Vadisine hakim olan manzaraya hayran kalacaksınız. işletmemizde bulunan odaların tümünde tuvalet banyo ve 24 saat sıcak su mevcuttur.

Köy evimiz Kafkas dağlarının devamı olan 1200 rakım yükseklikte Karçal dağlarının eteklerindedir. Bulunduğumuz coğrafyaya ve doğal yaşam ortamı burada yaşayanları da etkilemiştir. Bu  doğadaki yeşil ağırlıklı bitkiler, meyveler ve sebzeler , süt ürünleri organik olup bunun yanında kendine has Gürcü yemekleri , yöresel hamur işleri sağlıklı ve doğal tatlar sunmaktayız. Ayrıca özel istek üzerine dünyaca meşhur , ender bulunan kırmızı pullu alabalık temin edilmektedir. İşletmemizde olmazsa olmazımız hijyen olup temizliğe önem vermekteyiz. Gelen misafirlerimizin memnuniyeti önceliğimizdir.